Стаття “Родючість ґрунту. Перші кроки …” 2018-06-23T12:11:58+03:00

Родючість ґрунту. Перші кроки …

Родючість ґрунту – це природна здатністю ґрунту забезпечувати потреби рослини в поживі та воді впродовж усього періоду їх росту і розвитку.

Основні причини зниження родючості ґрунту – це

 • багаторазовий обробіток за допомогою потужних, важких колісних тракторів і комбайнів;
 • водна та вітрова ерозії;
 • застосування високих доз мінеральних добрив та хімічних засобів захисту рослин, що супроводжується забрудненням баластними речовинами та накопиченням отрутохімікатів.

Родючість ґрунту залежить від кількості поживних речовин та вмісту гумусу в ньому. В останні роки інтенсифікація виробництва сільгосппродукції привела до катастрофічного зниження вмісту гумусу. Перевага процесів мінералізації в польових ґрунтах при вирощуванні сільгосппродукції з великими обсягами виносу елементів живлення на фоні відсутності внесення достатньої кількості органічних добрив, а в більшості їх відсутність в загалі, призводить до постійного негативного балансу гумусу.

Що в свою чергу призводить до руйнування ґрунтово-поглинального комплексу та прискорення ерозійних процесів. Тільки для досягнення нульового балансу  гумусу потрібне внесення на 1 га не менше 4000 кг органічних речовин (в перерахунку на гній – 16 000 кг) в перерахунку на кожен рік сівозміни. Частково ця потреба може задовольнятися  за рахунок правильного розкладання пожнивних рештків (1 тонна соломи за вмістом поживних речовин може дорівнювати 2,5 тоннам гною).

Але…

Розкладення пожнивно-кореневих рештків завдяки аборигенній ґрунтовій мікрофлорі дуже тривале та не завжди у вірному напрямку. Період розкладення сорока відсотків органічних рештків у ґрунті завдяки природній мікрофлорі складає  від 2,5 до 4 місяців, а 80% рештків – від 1,5 до 2 років. За цей період на залишках рештків зберігається патогенна мікрофлора, тривають гнилісні процеси з утворенням токсичних для рослин хімічних сполук, а водна витяжка зі свіжої соломи зернових культур пригнічує ріст кореневої системи та затримує ріст рослин.

Вихід є …    КЕРУВАННЯ ПРОЦЕСОМ !

 • Розуміння процесів мінералізації, гуміфікації, нітрифікації та інші процесів, що проходять в ґрунті впродовж  усього року;
 • Розрахунок внесення основних добрив з урахуванням потреби мікрофлори для розкладання пожнивних рештків;
 • Проводити обробку ґрунту з урахуванням мікробіологічних процесів, що проходять в ґрунті (аеробні та анаеробні);
 • Використання деструкторів органічних решток.

Найбільш ефективним деструктором є Екостерн ТМ «Жива Земля», тому що

 • Забезпечує швидке кероване розкладення решток, з подальшою мінералізацією та гуміфікацією;
 • Пригнічує розвиток патогенів та шкідників, які потрапляють у ґрунт з пожнивними рештками;
 • Мікроорганізми препарату, продукують біологічно активні речовини, що прискорюють розвиток корисної аборигенної мікрофлори;
 • Розкладає в ґрунті фіто токсини;
 • Стійкий до негативних природних факторів (бактерії, що входять до складу Екостерну знаходяться у стані анабіозу);
 • Оздоровлює ґрунт та підвищує його родючість.

Фахівці нашої компанії разом із мікробіологами та агрономами компанії «БТУ-Центр» зможуть провести  оцінку ситуації на ваших полях та порекомендувати економічно ефективні заходи по даному питанню.

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля